Hulajnogi elektryczne to już nie tylko element trendu, a stały element każdego miejskiego krajobrazu. W sumie nie ma się co dziwić; to ekologiczny i całkiem szybki środek transportu, a biorąc pod uwagę aktualne ceny paliwa, wielu kierowców przesiada się właśnie na elektryczne hulajnogi. Tym bardziej, że podmuch świeżego powietrza jest zdecydowanie przyjemniejszy niż stanie w korkach na zatłoczonych ulicach. Przed zakupem warto przemyśleć wybór hulajnogi, by był najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Niektórzy powiedzą, że hulajnoga to hulajnoga, każda wygląda przecież podobnie. Ale to co rzeczywiście ją charakteryzuje to przede wszystkim zasięg, moc silnika, prędkość maksymalna, amortyzacja, wielkość i masa własna.

1. Zasięg – ten parametr należy wziąć pod uwagę, jeżeli interesują Cię dłuższe przejażdżki. Zależy on przede wszystkim od pojemności i wydajności baterii zamontowanej w hulajnodze. Pojemność akumulatora przyzwoitej hulajnogi elektrycznej zaczyna się od ok 7,5 Ah, co gwarantuje przejechanie ok 20 km odcinka na jednym ładowaniu. Są hulajnogi które potrafią przebyć nawet 100 km za jednym razem.

2. Moc silnika – ten parametr odpowiada za to, jak hulajnoga będzie się zachowywać w różnym terenie. O ile lekkie nachylenie podłoża nie zrobi większego problemu, i hulajnoga może lekko zwolnić, to z pokonaniem większej górki zbyt słaby silnik hulajnogi może mieć problem. Pod uwagę należy także wziąć także wagę użytkownika. Pamiętajmy, że hulajnoga nie jedzie sama, tylko wozi przecież kierującego. Inaczej będzie się zachowywać wożąc 58kg kobietę, inaczej ważącego 98 kg mężczyznę.
Jeżeli waga kierującego jest powyżej 90 kg – warto rozważyć wybór hulajnogi z dwoma silnikami. Hulajnoga nie tylko będzie miała wtedy przyspieszenie lepsze niż niektóre samochody, ale także duże wzniesienia pokona bez większej utraty prędkości.

3. Prędkość maksymalną i wagę własną hulajnogi regulują już przepisy. O ile wprowadzone do obrotu przed 2022 rokiem hulajnogi nie muszą trzymać się wymogów i jest to zgodne z prawem, to hulajnogi wprowadzone od 2022 roku muszą fabrycznie jeździć maksymalnie 20 km/h, a masa własna nie powinna przekraczać 30 kg. Pamiętajmy również, że hulajnogi można odblokować do pełnej możliwej swojej prędkości, a niektórzy producenci umożliwiają taką modyfikację bez obawy o utratę gwarancji.
Nie da się podpowiedzieć ile powinna jechać hulajnoga, bo każdy ma własne potrzeby i wymagania. Najszybsze elektryczne hulajnogi osiągają prędkości powyżej 80 km/h.

Należy pamiętać, że im wyższa prędkość elektrycznego pojazdu, to również technicznie i konstrukcyjnie taka hulajnoga musi być bezpieczna. Chodzi tu o odpowiednie wyważenie, amortyzację i pewne hamulce. Bezpieczeństwo swoje i innych to sprawa priorytetowa.

Wymagający użytkownicy wybierają hulajnogi do jazdy w terenie. Godne polecenia są tutaj takie hulajnogi jak Techlife X7 oraz Techlife X8 lub VSETT 10. Takie hulajnogi można kupić już z zamontowanymi oponami terenowymi. Jazda takim „potworem” w ekstremalnych warunkach to prawdziwa frajda.

4. Wielkość hulajnogi i jej masa własna. Te parametry nie każdy bierze pod uwagę, ale warto o nich pomyśleć, jeżeli chcemy swoje elektryczne pojazdy zabrać ze sobą np. na wakacje. Szybkość złożenia i możliwość zmieszczenia jej w bagażniku swojego samochodu, to jednak cecha dosyć istotna.

Jeżeli pomogliśmy Ci w wyborze hulajnogi to bardzo się cieszymy. Jeżeli natomiast masz jakieś wątpliwości – zadzwoń lub po prostu przyjedź. Czasami jest potrzebna przecież jazda próbna.

Shopping Cart

Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli tu pozostaniesz uznamy że wyrażasz na to zgodę.

Przewiń do góry